Usuwanie blizn

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

30-60 minut

agsdix-null

Zdjęcie szwów

7 dni

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Usuwanie chirurgiczne blizn

Przed zabiegiem usuwania chirurgicznego blizn należy koniecznie odbyć konsultacje ze specjalistą, który oceni rozmiar blizny oraz sposób jej usunięcia a także poda informacje na temat przygotowania do zabiegu.

Chirurgiczne usuwanie blizn dedykowane jest Pacjentom, których blizny są szczególnie szpecące, ograniczają ruchomość stawów czy powodują zaburzenia psychiczne na skutek kompleksów związanych z bliznami.

W zależności od wielkości blizny dobierane jest odpowiednie znieczulenie:

– w przypadku małych blizn stosuje się znieczulenie miejscowe
– w przypadku dużych blizn znieczulenie obwodowe lub ogólne.

Zabieg trwa średnio około 30 minut. Chirurg wycina bliznę wraz z niewielkim fragmentem zdrowej skóry a następnie zakłada szwy rozpuszczalne. Po zabiegu zostaje wąska delikatna blizna, która z czasem blaknie.

Po około godzinie od zabiegu Pacjent może opuścić klinikę, jeżeli zostało zastosowane znieczulenie miejscowe. W przypadku znieczulenia ogólnego Pacjent musi pozostać z klinice jedną dobę.

Rekonwalescencja i zrastanie rany pozabiegowej może trwać około dwóch tygodni. W tym czasie należy poświęcić szczególną uwagę na pielęgnację okolicy poddawanej zabiegowi – stosowanie zaleconych przez lekarza maści lub leków. Przez minimum 12 miesięcy nie powinno się opalać blizny ze względu na zwiększone ryzyko szybszego opalania w efekcie którego blizna będzie o wiele ciemniejsza niż reszta ciała co później ciężko odwrócić.

 

Usuwanie chirurgiczne blizn

Blizny po cesarskim cięciu niejednokrotnie pozostawiają nieestetyczny ślad po radosnym oczekiwaniu przyjścia dziecka na świat. Zdarza się, że tego typu „pamiątki” źle oddziaływają na zdrowie kobiety – głównie psychiczne. Zaburzają pewność siebie, poczucie atrakcyjności. W takich momentach z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Na konsultacji lekarz specjalista określa wielkość oraz rodzaj blizny jak również możliwości jej usunięcia. Pacjentka po wywiadzie i ocenie ogólnego stanu zdrowia otrzymuje konkretne zalecenia oraz badania do wykonania.

Lekarz omawia z Pacjentką jej oczekiwania co do efektu po zabiegu, przedstawia jego przebieg oraz zasady postępowania po wykonaniu usunięcia blizny po cesarskim cięciu.

Usuwanie blizny odbywa się w znieczuleniu miejscowym a w szczególnych przypadkach w znieczuleniu ogólnym – wtedy potrzebna jest także konsultacja anestezjologiczna.

Po podaniu znieczulenia lekarz używa specjalnego preparatu mającego za zadanie zmiękczyć bliznę i usuwa ją przy pomocy skalpela. Po tej czynności zakładane są szwy oraz opatrunek.

Cały zabieg trwa około godziny.

Pacjentka po operacji pozostaje przez około godzinę w klinice a następnie może wrócić do domu, chyba, że zastosowano znieczulenie ogólne – wtedy pobyt w klinice to jedna doba. Po operacji naturalnie występuje obrzęk, który w ciągu kilku tygodni ustępuje. Szwy zdejmowane są po około 7 dniach, jeżeli nie zostały zastosowane szwy rozpuszczalne.

Należy oszczędzać organizm w czasie rekonwalescencji i dbać o higienę operowanej okolicy a także stosować odpowiednie leki.

Całkowity efekt można zobaczyć po całkowitym wygojeniu rany. Może to potrwać do roku.

}

Czas trwania zabiegu

30-60 minut

agsdix-null

Zdjęcie szwów

7 dni

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Pytanie?

Odpowiedź

Konsultacja 150 zl

Usuwanie blizn

Cena
Korekcje bliznod 1 500 zł
Usuwanie blizny po cesarskim cięciu3 330 zł

Galeria przed / po usunięciu blizn

Zadzwoń teraz