Plastyka ciała

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

2 – 3 godziny

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Plastyka brzucha 

Plastyka brzucha polega głównie na usunięciu nadmiaru skóry z okolic brzucha powstałego w skutek upływu czasu czy znacznej utraty wagi. Często Pacjentami decydującymi się na plastykę są kobiety po ciąży którym operacja pozwala na odzyskanie wyglądu nawet sprzed ciąży oraz wyzbycie się kompleksów związanych ze zmianami powstałymi w czasie ciąży.

Należy wykonać szczegółowe badania krwi jak również serca i klatki piersiowej. Standardowo dla zabiegów chirurgicznych, Pacjent powinien odstawić palenie papierosów i cechować się dobrym ogólnym stanem zdrowia. Kobiety powinny zwrócić uwagę na cykl miesiączkowy podczas planowania terminu zabiegu, gdyż powinien on być wykonany maksymalnie dwa tygodnie po miesiączce. Ważne jest stosowanie odpowiedniej koniecznie lekkostrawnej diety przed zabiegiem – szczegółowe informacje poda w tym zakresie lekarz.

Plastyka brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym zewnątrzoponowym stąd konieczna jest konsultacja ze specjalistą – anestezjologiem.

Cięcia operacyjne przeprowadzane są w okolicy nadłonowej i dookoła pępka. Chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry według ustaleń poczynionych podczas konsultacji. Jeżeli tkanki tłuszczowej jest za dużo i nawet usunięcie operacyjne jej części nie da zadowalającego Pacjenta efektu, można ten zabieg połączyć z liposukcją.

W wyniku usuwania powłoki skórnej, konieczne jest utworzenie nowego miejsca dla pępka.

Jeśli plastyka brzucha połączona jest z plastyką mięśni brzucha chirurg dodatkowo zbiera mięśnie brzucha przez zszywanie ich by nadać im odpowiedni kształt.

Po uzyskaniu właściwego kształtu i proporcji brzucha, cięcia są zamykane a pacjent przewożony do sali pooperacyjnej.

Po wykonaniu operacji czas pobytu w klinice to 2-3 doby, Pacjent pozostaje pod opieką specjalistów na wypadek wystąpienia komplikacji. Po tym czasie Pacjent jest wypisywany do domu ze szczegółowymi zaleceniami.

Przez minimum 3 miesiące po zabiegu powinno się nosić specjalną bieliznę uciskową na operowanych partiach i przyjmować zalecone na określony czas leki.

Szwy zdejmowane są w czasie 5-10 dni po operacji. Brzuch może być tkliwy, bolesny i obrzęknięty. 

Należy powstrzymać się od aktywności fizycznej na minimum dwa tygodnie po wykonanej operacji jednak jest to termin orientacyjny – rekonwalescencja może się wydłużyć w zależności od predyspozycji regeneracyjnych konkretnego organizmu.

Plastyka brzucha pozostawia blizny podobne do tych po cesarskim cięciu, które należy dobrze natłuszczać i masować po ustąpieniu pierwszych dolegliwości bólowych.

Opalanie jest niewłaściwym wyborem przez okres około 6 miesięcy.

 

Plastyka ramion 

Skóra na ramionach z wiekiem traci swoją elastyczność, jednak nie tylko wiek może powodować powstawanie potocznie zwanych „motylkami” fałdów luźnej skóry w okolicach ramion. Duża utrata wagi także może dać takie efekty. Plastykę ramion wykonuje się także u osób których ramiona w skutek choroby uległy zniekształceniom, tak więc wykonuje się ją zarówno ze względów estetycznych jak i leczniczych.

Pacjent chcąc poddać się operacji plastycznej ramion powinien odbyć konsultację ze specjalistą podczas której zostanie mu objaśniona cała procedura zabiegowa jak również zalecone zostaną odpowiednie badania diagnostyczne i laboratoryjne jak np. morfologia, grupa krwi, układ krzepnięcia, elektrolity, kreatynina, badanie moczu, EKG, RTG płuc czy USG naczyń. Minimum 3 tygodnie przed planowaną operacją Pacjenci palący powinni odstawić papierosy ponieważ ma to duży wpływ na gojenie pooperacyjnych ran.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, stąd też Pacjent powinien pozostać na czczo. Pozycja horyzontalna z kończynami górnymi ułożonymi nad głową na wprost zapewnia możliwość precyzyjnego dojścia do operowanych okolic.

Cięcia prowadzone są po wcześniej zarysowanych liniach w miejscu dołów pachowych i przyśrodkowej części ramion, ich umiejscowienie jest bardzo ważne dla zmniejszenia widoczności blizn pooperacyjnych.

Po wykonaniu nacięć, nadmierna ilość skóry jest usuwana a ramiona modelowane dla uzyskania wcześniej ustalonego i zadowalającego Pacjenta kształtu.

Koniec operacji to założenie szwów i drenów w miejsca operowane. Lekarz zakłada także opatrunek po zamknięciu ran.

Pacjent jest przewożony do sali i pozostaje w klinice przez kolejną dobę po operacji i opuszcza klinikę ze świeżymi opatrunkami. Na kolejną zmianę opatrunków, Pacjent powinien zgłosić się około 2-3 dnia po operacji i wtedy usuwane są dreny. Zdjęcie szwów zazwyczaj odbywa się w ciągu najbliższych 7-10 dni. 

Pacjent powinien nosić na obszarze operowanym bandaż elastyczny lub specjalną bieliznę uciskową. Aktywność fizyczna powinna być ograniczona do minimum, gwałtowne ruchy i nadmierne przeciążanie może powodować wydłużenie okresu rekonwalescencji – zwykle trwa około 14 dni.

Jak po każdej ingerencji chirurgicznej, mogą występować zasinienia i obrzęk, który powinien stopniowo ustępować. Pacjent może przyjmować polecone mu przez specjalistę leki przeciwbólowe.

 

Powiększenie pośladków implantami 

Operacji powiększenia pośladków implantami mogą poddać się osoby pełnoletnie, wykazujące się dobrym ogólnym stanem zdrowia. Przeciwwskazaniem do wykonania takiej operacji są głównie: choroby tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie czy ropne stany zapalne skóry. Z odmową mogą spotkać się także osoby nieposiadające wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej pozwalającej ukryć kontur implantów wszczepianych podczas operacji.

Przed zabiegiem na wizycie konsultacyjnej Pacjent otrzyma listę badań laboratoryjnych koniecznych do wykonania. Wśród nich znajdują się m.in. morfologia, wskaźniki krzepliwości krwi, zalecane jest również EKG.

Pacjent wspólnie ze specjalistą dokonuje wyboru najbardziej odpowiednich pod względem kształtu implantów (okrągłe/owalne), oraz ich wielkości.

Operacja przebiega w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2,5-3 godzin. W zależności od oczekiwanych efektów i wybranych podczas konsultacji implantów, cięcie przeprowadzane jest między pośladkami i górną częścią uda a implant wprowadzany jest po mięsień wielki lub średni lub powięź dla wypełnienia pośladków w górnej lub dolnej części.

Po pomyślnym wprowadzeniu implantów, chirurg zakłada samowchłanialne szwy, czego zaletą jest brak konieczności ich zdejmowania lub szwy klasyczne których zdjęcie następuje po około 10 dniach.

Pacjent po przebytej operacji pozostaje w klinice 2 doby.

Wraz z wypisem otrzymuje szczegółowe zalecenia których należy bezwzględnie przestrzegać, aby okres rekonwalescencji przebiegł pomyślnie.

Pierwszy tydzień po operacji powinien być przeznaczony głównie na odpoczynek, pacjent nie powinien zbyt wiele chodzić. Przez 2 tygodnie nie powinno się siadać.

Obrzęk i zasinienia utrzymują się zazwyczaj około 6 tygodni. Po operacji powiększenia pośladków implantami powinno się nosić bieliznę uciskową przez około pół roku a wysiłek fizyczny ograniczyć do minimum. Bardzo ważnym aspektem jest utrzymywanie właściwej diety tak, aby nie dopuścić do powstawania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach pośladków.

Blizny pooperacyjne widoczne są przez około rok od wykonania operacji jednak okres widoczności może się różnić u każdego pacjenta, jest to kwestia insywidualna.

}

Czas trwania zabiegu

2 -3 godziny

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Pytanie?

Odpowiedź

Konsultacja 150 zl

Plastyka ciała

Cena
Plastyka ramionod 14 000 zł
Plastyka brzuchaod 18 000 zł
Plastyka udod 18 000 zł

Galeria przed / po plastyce ciała

Zadzwoń teraz