Ginekomastia

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

.

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

– morfologia
– grupa krwi
– poziom glukozy i elektrolitów
– ogólne badanie moczu
– szczepienie przeciwko WZW typu B

Ginekomastia

Liposukcji w okolicy klatki piersiowej poddają się zazwyczaj mężczyźni cierpiący na ginekomastię – nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej w okolicy piersi, którą bardzo ciężko jest spalić ćwiczeniami.

Pacjent przygotowujący się do liposukcji klatki piersiowej zostaje poinformowany o przebiegu liposukcji i uzgadnia z lekarzem jakie są jego oczekiwania oraz możliwość uzyskania pożądanych efektów poprzez zabieg.

Pacjent poddający się liposukcji powinien posiadać aktualne szczepienie przeciwko WZW typu B i rzucić palenie minimum 2 tygodnie przed planowaną liposukcją.

Liposukcja klatki piersiowej może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od rozległości przeprowadzanego zabiegu.

Niewielkie nacięcie (około 3 mm) niezbędne do wprowadzenia kaniuli jest wykonywane pod piersią lub w okolicy otoczki brodawki. Kaniula rozbija tkankę tłuszczową a następnie ją odsysa.

Po odessaniu wymaganej, dla określonych rezultatów, ilości tkanki tłuszczowej lekarz wyprowadza kaniulę i opatruje nacięcie – jeżeli jest niewielkie to nie ma potrzeby zakładania szwów. 

Pacjent, u którego zastosowano znieczulenie miejscowe, jeszcze tego samego dnia opuszcza placówkę. Jeżeli zastosowano znieczulenie ogólne należy pozostać pod opieką specjalistów jedną dobę.

Przez okres rekonwalescencji należy nosić specjalną bieliznę uciskową która pomoże w zapobieganiu obrzęku i krwiaków a także gojeniu rany po nacięciu. Nie powinno się narażać na wysiłek fizyczny i nadmierną aktywność w okresie około 4 tygodni.

}

Czas trwania zabiegu

.

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Pytanie?

Odpowiedź

Konsultacja 150 zl

Ginekomastia

Cena
Ginekomastiaod 8 000 zł

Galeria przed / po ginekomastii

Zadzwoń teraz