Plastyka powiek

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

40-50 minut

agsdix-null

Zdjęcie szwów

Po 10 dniach

agsdix-null

Wizyta kontrolna

Po 10dniach, po 2 miesiącach

agsdix-null

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje

agsdix-null

Niezbędne badania

Morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV

Plastyka powiek Górnych  

Plastyka powiek górnych to zabieg proponowany osobom u których, ze względów estetycznych lub zdrowotnych, istnieje potrzeba pozbycia się nadmiaru skóry i tkanek miękkich powiek.

Opadanie powiek górnych spowodowane jest głównie wiotczeniem skóry i opadaniem tkanek czoła oraz brwi. Plastyka powiek ma za zadanie przywrócić młodzieńczy wygląd okolic oka a także zwiększyć pole widzenia w przypadku pacjentów poddających się zabiegowi ze względów leczniczych.

 

Plastyka powiek dolnych  

Operację plastyczną powiek dolnych przeprowadza się zarówno z powodów estetycznych jak też ze wskazania leczniczego. Powieki poddawane operacji są powiększone zazwyczaj przez nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą.

Lekarz po podaniu znieczulenia wykonuje rysunek na powiekach dolnych, przemywa obszar operowany po którym następnie poprowadzi cięcia według wcześniej zarysowanych linii. Cięcia wykonywane są na powiece dolnej pod brzegiem rzęskowym, co czyni późniejsze blizny niemalże niewidocznymi. Chirurg usuwa tkanki miękkie, tkankę tłuszczową i nadmiar skóry, które razem powodują opadanie powieki. Kolejnym krokiem jest plastyka powiek podczas której lekarz dopasowuje kształt „nowej” powieki do kształtu oka. U niektórych osób poddających się operacji plastycznej powiek dolnych istnieje konieczność wykonania plastyki więzadeł bocznego kącika oka która jest połączona z plastyką powiek. Po zakończonej plastyce powiek, oraz jeżeli było to konieczne, plastyce więzadeł lekarz zakłada pacjentowi szwy. Rana zostaje opatrzona w opatrunek jałowy pod który wpierw lekarz stosuje maść z antybiotykiem.

PRzygotowanie do zabiegu 

Przygotowanie Pacjenta do zabiegu jest przekazywane szczegółowo na konsultacji lekarskiej. Na ogół, jeżeli wywiad nie rodzi żadnych wątpliwości oraz nie wykazuje obciążeń u Pacjenta – nie ma potrzeby wykonywania dodatkowej diagnostyki.

Pacjenci palący papierosy powinni zrezygnować z nich minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem oraz po jego wykonaniu.

W ciągu dwóch tygodni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować lekarstw zawierających kwas salicylowy, przeciwbólowych i przeciwzapalnych ze względu na to, że substancje w nich zawarte wydłużają czas krzepnięcia krwi i mogą przyczynić się do nadmiernego krwawienia w czasie zabiegu. 

PRzebieg zabiegu

Zabieg odbywa się w pozycji horyzontalnej -na plecach. Pacjent jest znieczulany miejscowo bądź podawane jest dożylnie krótkie znieczulenie ogólne. Operowana strefa jest przemywana środkiem antyseptycznym.

Na podstawie oceny chirurga, wykonanych zdjęć okolicy oka oraz wstępnego rysunku operacyjnego, przeprowadza się cięcie w miejscu naturalnego załamania powieki a następnie odseparowuje i usuwa nadmiar skóry i tkanek miękkich powiek. Zabieg obejmuje również obkurczenie laserem lub radioskalpelem mięśnia okrężnego oka. Lekarz ma za zadanie, w razie konieczności, zadbać także o usunięcie przepukliny tkanki tłuszczowej okołogałkowej.

Po skończonej plastyce rana jest zamykana warstwowo, cienkimi szwami dzięki czemu blizna jest ledwo zauważalna. Na operowane miejsce po oczyszczeniu nakłada się maść z antybiotykiem i opatrunek jałowy.

Po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu plastyki powiek górnych nie zaleca się wykonywania wysiłku fizycznego przez okres 2-4 tygodni oraz narażania powiek na nadmiernie wysokie bądź niskie temperatury. Ponadto Pacjent musi szczególnie zadbać o higienę operowanych okolic – codziennie przemywać rany, zmieniać jałowe opatrunki na świeże a po usunięciu szwów (usuwane po 7 dniach) smarować blizny co 12 godzin zaleconym przez lekarza preparatem do leczenia blizn. Zaleca się również stosowanie diety wysokobiałkowej.

 

}

Czas trwania zabiegu

40-50 minut

agsdix-null

Zdjęcie szwów

Po 10 dniach

agsdix-null

Wizyta kontrolna

Po 10dniach, po 2 miesiącach

agsdix-null

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje

agsdix-null

Niezbędne badania

Morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV

Pytanie?

.

Konsultacja 150 zl

PLASTYKA POWIEK

Cena
Plastyka powiek górnychod 5 000 zł
Plastyka powiek dolnychod 6 000 zł
Plastyka powiek górnych i dolnych w znieczuleniu ogólnymod 10 000 zł

Galeria przed / po plastyce powiek

Zadzwoń teraz