Korekcja ust

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

.

agsdix-null

Zdjęcie szwów

Do 10 dni samoistnie

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

– morfologia + OB.
– antygeny
– parametry krzepnięcia krwi
– grupa krwi
– poziom glukozy, elektrolitów, kreatyniny
– EKG
– RTG

Korekcja ust

Kształt i wielkość ust można zmienić tymczasowo – przez modelowanie kwasem hialuronowym, lub trwale – poprzez operację chirurgiczną.

Na operacyjną zmianę kształtu i wielkości ust decydują się osoby w niemalże każdym wieku. Ma służyć podbiciu walorów estetycznych twarzy lub naprawie tego, co niestety czas nam odbiera – nieskazitelne pełne usta i skóra bez zmarszczek wokół nich.

Chirurgiczna korekcja ust jest możliwa w przypadku osób u których przestrzeń między górną wargą a nosem jest większa niż 15 mm.

Oprócz przygotowania odnośnie badań, należy zwrócić szczególną uwagę na odstawienie palenia papierosów około 3-4 tygodnie przed zabiegiem. Taka decyzja pomoże w szybszym gojeniu się ran pooperacyjnych.

Należy także przestać przyjmować wszelkie leki wpływające na krzepliwość krwi. Bardzo ważna jest kondycja ust – powinny być nawilżone i zregenerowane a przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone przed powstawaniem opryszczki.

Operację korygującą kształt ust można poprowadzić na 3 sposoby:

  • Bullhorn lip lift, czyli lifting wargi górnej mający za zadanie uzyskanie równomiernych proporcji wargi górnej względem dolnej. Cięcie wykonywane jest w miejscu przebiegania naturalnej bruzdy nosowej lub od jednego skrzydełka nosa do drugiego, usuwany jest nadmiar skóry przez co warga górna się podnosi i staje się pełniejsza.

     

  • Gull wing lip lift, w którym nie wycina się żadnych fragmentów skóry. Polega na „wywinięciu” czerwieni wargowej i może być zastosowany dla wargi górnej jak i dolnej. Cięcie jest przeprowadzane na granicy czerwieni wargowej i pozostawia mało widoczne blizny w tym miejscu.
  • Plastyka V-Y gwarantująca niewidoczność blizn przez wykonanie nacięcie wewnątrz i mająca na celu formowanie błony śluzowej w taki sposób, aby podbić i wysunąć do przodu czerwień wargową. Nie usuwa się w tym wypadku żadnych fragmentów skóry więc zabieg nie powoduje zmniejszenia przestrzeni między nosem a ustami.

Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Pacjent powinien liczyć się z wystąpieniem obrzęków i zasinień które ustępują po około 2 tygodniach jednak jest to kwestia indywidualna dla każdego organizmu – należy o tym pamiętać. W celu zmniejszenia objawów można stosować zimne okłady. Szwy pooperacyjne są zazwyczaj rozpuszczalne i samoistnie odpadają po upływie 10 dni lub nieco wcześniej.

}

Czas trwania zabiegu

.

agsdix-null

Zdjęcie szwów

Do 10 dni samoistnie

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

– morfologia + OB.
– antygeny
– parametry krzepnięcia krwi
– grupa krwi
– poziom glukozy, elektrolitów, kreatyniny
– EKG
– RTG

Czy plastyka powiek boli?

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Konsultacja 150 zl

Korekcja ust

Cena
Chirurgiczne powiększenie ust (bullhorn lip lift)od 5 500 zł

Galeria przed / po korekcji ust

Zadzwoń teraz