Korekcja uszu

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

.

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Korekcja uszu

Operacja uszu, inaczej otoplastyka, to zabieg, dzięki któremu możliwa jest poprawa kształtu, umiejscowienia oraz proporcji ucha. Zabieg pozwala poprawić defekt w strukturze ucha, który obecny jest od urodzenia jak również spowodowany urazem.

Zabieg trwa zazwyczaj około 1,5 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast w przypadku dzieci lekarz najczęściej decyduje się na wykonanie zabiegu w znieczulenie ogólnym z opieką anestezjologa, dzięki temu dziecko podczas zabiegu będzie spokojnie spało i obudzi się już po zabiegu. Technika zabiegu uzależniona jest od charakteru problemu i decyzję podejmuje chirurg plastyczny wykonujący zabieg. Podczas korekcji uszu wykonywane jest małe nacięcie na tyle ucha w miejscu gdzie uszy łączą się z głową, następnie specjalista modeluje nowy kształt (chrząstka może zostać wycięta bądź jedynie przycięta), na koniec uszy zostają osadzone w nowej pozycji za pomocą szwów. Na koniec na obszar zabiegowy nakładana jest specjalna opaska elastyczna, którą należy nosić zgodnie z zaleceniami lekarza.  Tego samego dnia co odbył się zabieg pacjent może wrócić do domu.

W większości przypadków zabiegi chirurgiczne pozostawiają niewielką bliznę z tyłu ucha, która jest w takim miejscu, aby była niewidoczna. 

Ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu korekcji uszu jest niewielkie, jednakże zawsze mogą się one pojawić. Dlatego pacjent po zabiegu zobligowany jest do przestrzegania wszystkich zaleceń przekazanych przez lekarza, zazwyczaj podczas wypisu pacjent otrzymuje kartę z zaleceniami po zabiegu. Rekonwalescencja jest zawsze kwestią indywidualną każdego pacjenta, jednakże zazwyczaj po zabiegu korekcji uszu trwa ona 10 dni, po tym czasie można powrócić do codziennych czynności.

}

Czas trwania zabiegu

.

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Pytanie

Odpowiedź

Konsultacja 150 zl

Korekcja uszu

Cena
Plastyka uszuod 6 000 zł

Galeria przed / po korekcji uszu

Zadzwoń teraz