Unfortunately we could not locate the table you're looking for.

Face lifting

Chirurgia plastyczna

}

Czas trwania zabiegu

Około 2-3 godziny

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Face lifting

Przez spadek objętości i elastyczności tkanek, skóra zaczyna wiotczeć i powstają zmarszczki – właśnie wtedy najczęściej jest podejmowana decyzja o operacyjnym liftingu.

Facelifting ma za zadanie zmniejszyć widoczność najbardziej zaawansowanych zmarszczek występujących na obszarze twarzy i szyi.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Osoba poddająca się operacyjnemu liftingowi powinna cechować się dobrym stanem zdrowia. Podczas konsultacji otrzyma szczegółowe zalecenia na temat badań koniecznych do wykonania przed zabiegiem. Najczęściej zalecana jest morfologia, badanie poziomu krzepliwości krwi oraz poziomu glukozy. Bardzo ważną rolę odgrywa stan zdrowia uzębienia – zęby muszą być wyleczone a kamień nazębny usunięty. Pacjenci cierpiący na nadciśnienie czy cukrzycę mogą spotkać się z odmową wykonania faceliftingu.

Lekarz kwalifikujący do zabiegu skonsultuje z potencjalnym Pacjentem także przyjmowane przez niego leki. Przed operacją zabrania się opalania naturalnego jak też korzystania z solarium oraz standardowo zaleca rzucenie palenia papierosów około 4 tygodnie przed zaplanowaną operacją.

Kwestią, którą także należy omówić jest znieczulenie.

Lifting operacyjny przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym co wymaga konsultacji anestezjologicznej.

Cięcia operacyjne przeprowadzane są w taki sposób, aby blizny powstałe po operacji były jak najmniej widoczne. Wykonuje się je w okolicach skroni, gdzie skóra jest owłosiona, przed małżowiną uszną i za nią. Specjalista oddziela skórę od tkanki mięśniowej by móc ją „naciągnąć” i usunąć jej nadmiar, a następnie napina również mięśnie twarzy.

W przypadku liftingu operacyjnego szyi cięcia prowadzone są głównie za małżowinami usznymi oraz w okolicy podbródka. Dalsze postępowanie jest takie samo jak w przypadku twarzy. 

Po wykonanym pomyślnym liftingu lekarz zakłada szwy i dreny wraz z opatrunkiem.

Pacjent jest przewożony na salę pooperacyjną na której zazwyczaj pozostaje 48 godzin po operacji.

Kolejnego dnia przeprowadzana jest wizyta kontrolna stanu Pacjenta. Jeżeli wszystko jest w porządku, lekarz usuwa dreny i zmienia opatrunki.

Pacjent zostaje wypisany do domu ze szczegółowymi zaleceniami – zakazem palenia papierosów, koniecznością noszenia specjalnych opasek uciskowych przez około 14 dni oraz unikaniem wysiłku fizycznego przez najbliższy okres.

Bezwzględnie wzbronione jest opalanie operowanych miejsc przez minimum 2 miesiące po operacji. Obrzęki i zasinienia występujące naturalnie po każdej ingerencji chirurgicznej powinny ustępować stopniowo przez około 2 tygodnie. 

 

}

Czas trwania zabiegu

Około 2-3 godziny

agsdix-null

Zdjęcie szwów

.

agsdix-null

Wizyta kontrolna

.

agsdix-null

Przeciwwskazania

.

agsdix-null

Niezbędne badania

.

Pytanie?

Odpowiedź

Konsultacja 150 zl

Face lifting

Galeria przed / po liftingu twarzy

Zadzwoń teraz